Podcast ,,Moc słowa” powraca
Sezon drugi podcastu „Moc Słowa” zbliża się dużymi krokami, a wraz z nim jeszcze więcej mocy! Składać się on będzie z pięciu odcinków. Premiera już w październiku i to z nowymi rozmówcami, patronami i świeżymi podcastami. W centrum uwagi będzie słowo i jego znaczenie w relacji twórca-odbiorca. W drugim sezonie przyjrzymy się wpływowi słowa na ludzi na wielu płaszczyznach. Głos zabiorą między innymi tacy rozmówcy jak: Babka od Histy, Maciej Narożny i Ryszard Ćwierlej, a poruszać będą tematy historyczne, dziennikarskie i influenserskie. Dowiemy się, czym jest manipulacja faktami historycznymi i teraźniejszymi, a także o przekłamaniach i atrakcyjności przekazu. Omówione zostaną także znaczenie doboru słów, mimiki i gestykulacji w radiu, kryminale i na Instagramie. Zbadany zostanie też wpływ słowa kapłana na ludzi i ich wiarę. Spróbujemy sobie na podstawie tego wywodu odpowiedzieć na pytanie: Czy ludzie wciąż szukają w kapłanie autorytetu i doradcy?
Aby być na bieżąco, obserwuj instagram @nibypodcast. Podcast dostępny na Spotify lub na You Tube w NibyPodcast.
„Moc Słowa” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Edycja 2023.
Czym jest podcast?
Podcast to forma internetowej publikacji dźwiękowej lub filmowej, rozpowszechnianej z zastosowaniem technologii RSS. Najczęściej jest to seria nagrań audio, ukazujących się w postaci regularnych odcinków. Słuchacz może pobrać pliki z poszczególnymi odcinkami z internetu albo też odbierać je online w formie streamingu. Podcasty można subskrybować, dzięki czemu nowe odcinki automatycznie trafiają do odbiorców.
Podcasty to popularna forma rozrywki i edukacji. Mogą poruszać różne tematy, od muzyki i filmów, przez politykę i gospodarkę, po sport i naukę. Podcasty są dostępne w wielu językach, a ich tworzeniem zajmują się zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy.
Podcasty mają wiele zalet. Są wygodne w odbiorze, ponieważ można je słuchać w dowolnym miejscu i czasie. Pozwalają także na nawiązanie kontaktu z twórcami i innymi słuchaczami. Są również doskonałym źródłem informacji i wiedzy.